IB subects for next year

15. března 2009 v 12:25 | katka |  Moony Spring
Volba předmětů pro IB
Je to hodně dlouhá doba, co jsem semka naposledy něco přidala, a tak jsem si řekla, že bych mohla napsat něco tak nudného jako volba mých předmětů pro zbytek studia IB na dánské mezinárodní škole. :)
Ze základního ročního kurzu, kde jsem měla asi 13 různě se střídajících předmětů jako francouština, Studium Jazyka, General Science, Social Studies and Politics, různých přednášek a tak, jsem před týdnem musela vybrat předměty, které chci důkladně studovat další 2 roky. ( Tedka ani nevím, jestli důkladně je to správné slovo ) :)

Tak, IB diploma se skládá z 6 nebo 7 předmětů ze kterých nakonec maturujete.

1. A1 language: Aneb mateřský jazyk. U nás na škole je možnost vyučované Anglištiny a Dánštiny, kde se hlavně probírá literatura a sloh. Dále je možnost mít Self Study Language ( můj případ ) kde si můžu vybrat jazyk a sama ho ty 2 roky doma studovat. To znamená, že jsi z asi 100 stránkového listu vyberu 11 knih v češtině a za ty dva roky je musím přečíst a napsat a naučit se napsat sloh. Docela lehké ne? :)

2. A2 language + B language: Druhý jazyk, který může být Angličtina A2 ( lehčí vydání angličtiny A1 ). Angličtina a Dánština B je spíše studium gramatiky, a psaní. To znamená, že se naučíte perfektně mluvit, spisovně psát bez chyb a tak. Hodně lidí to považuje za lehké a také jsou v tom dobré známky, ale rozhodně je to užitečné. Pak naše škola nabízí Francouštinu a Španělštinu.

3.
Humanities Studies
: Dějepis 20. a 21. století ( hodně čtení, ale zato perfektní příprava na univerzitu, kde se hodně čte ) zeměpis ( spíše to připomíná řešení všech krizí světa, velmi zajímavý předmět ) a Bussines and Manegment, což je matematika spojená s ekonomikou ( dokážete si představit jak je to populární! )

4. Science: Biologie, Fyzika, Chemie ( No comment :) )

5. Math: Máme 3 úrovně matematiky: High level -- Pro matematické Einsteiny. :D Ano společně s chemii na high level to má být tkz Killing Subject :D Naučíte se to, co se učí na univerzitě.
Math Standard, To je klasika, prostě normální úrověň matematiky, s jakou se setkáte snad všude.
Math Studies: Pro ty, co matematiku neprotřebují, nudí je, nebo ji nechápou.

6: Arts: Naše škola nabízí Visual Arts nebo Music. Tenhle předmět se nemusí zvolit a můžete si pak vybrat jiný z jiné skupiny ( Myslím kromě chemie )

Tak to by bylo :) No, docela těžké rozhodování, zvlášť když si všichni všechny předměty tolik pochvalují ( Snad kromě chmie a matematiky High level :D )
Já jsem si teda vybrala tohle:

A1 - čeština SL

A2 - Angličtina B HL+ Dánština B SL ( dánština je poviná na naší škole )

3. Dějepis HL

4. Biologie HL

5. Math High level ( s plány že pokud to nezvládnu tak mám možnost jít na Standard)

6. Visual Arts ani Music nechci, takže beru Chemii SL

Tak tohle je má volba, jak asi vidíte, mám 7 předmětů což se nedoporučuje, ale kvůli pravidlům, musím mít dánštinu, takže bohužel :(
A pak mám 4 HL předměty, a jeden z nich si budu muset snížit, ale dali mi celý semestr na rozmyšlenou.
Takže asi tak :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fiera Fiera | Web | 6. dubna 2009 v 10:00 | Reagovat

Páni Katko,

ty máš asi hodně dobrou"hlavu" nebo jsi hodně abiciözni, i když nespíš objí dohromady :D

No držím ti palečky, aby ti to všechno vyšlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama