Say Hi to the New pre-IB Student!

17. srpna 2008 v 20:29 | katka |  My Life
Say hi to the new pre- IB student!
Ano, v pondělí byl můj první den na Birkerod Gymnasium HF, IB and Boarding School. Musela jsem mít červené tričko, kvůli rozpoznání do správných tříd. Přišla jsem o půl hodiny dřív, kdyby se něco stalo - nervy byli ten den úplně v háji.
Asi po deseti minutách ke mně přišla vyhublá holka a začala něco chrlit v lámané angličtině, že je taky červená a že tu nikoho nezná a co kdybychom byli kamarádky, a že potřebuje nové brýle. Nejistě jsem se na ni usmála a začala odpovídat, že taky nikoho neznám, ale že se těším a tak. A ona pak chtěla něco říct, ale furt se nedokázala vyjádřit a pak se zarazila a zeptala se: "You speak Danish, right?" na to jsem přikývla a ona hnedka přešla do dánštiny a jak je to super že není sama dánka ( to jsem ji poopravila, sice koukala vykuleně, ale na to jsem zvyklá. xD )
No, pak jsme se připojili k ostatním a šli si sednout do velké "welcome hall" kde měl ředitel proslov v angličtině. Všichni z dánské části gymnázia se podivně zatvářili - nebo spíž vylekaně - za to "my" z IB jsme se pohodlně usadili a poslouchali nudný referát o škole, jak doufají, že se opět stanou jednou z nejlepších gymnázií v Dánsku ale i světově a tak. Po referátu jsme šli do tříd, kde jsme se tak představili, někteří učitelé nás přišli pozdravit a pak jsme chodili po škole. Dvě studenty byli něco jako naše prefektky. Caroline, dánka a Rachel která byla děsně super, a navíc byla z ameriky, takže jí bylo pěkně rozumět. První den vlastně utekl docela rychle.
Druhý den jsme měli společnou snídani, což bylo docela fajn, a pak hodinu matiky, kde jsme dostali učebnice a řád školy: Takže třeba nesmíme mluvit mezi sebou jinak než anglick při hodinách, za to o přestávkách je to jedno.
A pak jsme chodili po škole a "zaučovali" jsme se do nových předmětů. Omg, to byste nevěřili, co všechno mám za předměty!
Hudbu,
latinu,
dánštinu,
francouzštinu,
angličtinu,
matematiku,
dějepis,
Biologii,
Chemii,
občanku,
General Language Study - to znamená dějiny řečí,
základy starodávné řečtiny (!),
SS- Science Study - to je fyzika a přírodopis v jednom, a
pak Student Council - to není učení, ale sraz IB a povídání o škole a co by se dalo zlepšit, plánování pařeb atd.
Takže kolem 12 až 13 předmětů. Uff, už se těším, až dokončím tenhle semestr a začnu druhý, kde budu mít asi jen 8 předmětů. A pak v IB - teda za rok - budu mít jen 6 předmětů.
Učitelé jsou hrozně fajn, a skoro všichni - kromě dvou učitelek ( jedna z Indie a druhé Britka ) umí dánsky. Jinak kvalita výuky je taky o dost lepší, než na co jsem zvyklá.
Rozhodně mě však překvapil fakt, že v pre-IB v průměru vyhodí asi 15 žáků. Což mi přijde jako něco děsného! Polovinu třídy!
Jakmile budu mít k dispozici nějaké fotky, tak vám je hnedka semka hodím.
Love,
Katka,
P.S.:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 17. srpna 2008 v 20:33 | Reagovat

Tohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to!s

2 Jitka Jitka | Web | 23. srpna 2008 v 22:01 | Reagovat

Katuško, to máš teda pořádný záběr..:)

Přeju ti hodně štěstí, aby se ti ve škole dařilo a proplouvala bez problémů:) Podle mě jsi vážně šikovná a budu ti ve všem držet palečky:)

3 Lu95 Lu95 | Web | 3. září 2008 v 21:21 | Reagovat

Drž saaa! :) A vieš ty, e ja zas chodím na bilingválny gympel zameraný na ájinu? :D Ale samozrejme, ešte sme nedospeli do tak vysokého štádia ako ty! :)

4 Fiera Fiera | Web | 5. září 2008 v 20:19 | Reagovat

wow to bypadá opravdu zajímavě. No nevím jak bych přežila mluvit prostě anglicky by mi to asi nedocházelo, že tak mám mluvit. I když možná, že kdyby všechno okolo bylo anglicky tak bych začala a pak se nemohla nahodit zpátky ale nevím no to je těžký říct :D

5 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 15. září 2008 v 20:05 | Reagovat

Páni.... XD já umím anglicky tam pár vět.. XD a ještě ke všemu dánsky.. XD no u nás to bylo na škole celkem v pohodě... sice si tam pořád připadám jako ousider.. ale... už je to lepší... :) Jinak předměty máte celkem zajímavý... já jsem měla nervy tak úplně někdy v pr.. XD

6 Zlatonka Zlatonka | Web | 16. září 2008 v 20:49 | Reagovat

Huh-kde ses v poslední době stratila... ??? Nevím, jestli jsi to už viděla, ale nemohla jsem si pomoct... Prostě se mi to tam dost hodilo.. ;o) Říkala jsem si, že tě musím uúpozornit... http://www.zlatonka.own.cz (mrkni na to-však už si myslím všimneš toho čeho máš :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama